Technologia rolnictwa precyzyjnego

Rolnictwo precyzyjne to system gospodarowania wspomagany komputerowo, oparty przede wszystkim na gromadzeniu i przetwarzaniu danych, mających charakter przestrzenny. W ten sposób można uzyskać mapę plonów, dzięki którym rolnik jest w stanie bardzo precyzyjnie zaplanować działania na poszczególnych częściach swojego gospodarstwa.

Rolnictwo precyzyjne ma trzy główne cele:

1) zoptymalizowanie plonów (uzyskiwanie plonów wyższej jakości)
2) obniżenie kosztów produkcji
3) ograniczenie skażenia gleby i środowiska

W praktyce rolnictwo precyzyjne polega na maksymalizacji wydajności posiadanych maszyn. Flagowym rozwiązaniem John Deere w tej dziedzinie jest system John Deere FarmSight.

Rolnictwo nigdy nie było tak precyzyjne jak teraz!

John Deere FarmSight to system, który pozwala na maksymalne wykorzystywanie możliwości, jakie dają maszyny John Deere. W sprawny sposób łączy sprzęt, ludzi oraz technologię, umożliwiając pełną kontrolę i monitoring urządzeń.

John Deere FarmSight pozwala na:
– zdalne monitorowanie poszczególnych maszyn
– planowanie zapobiegawczych konserwacji
– optymalizację zużycia paliwa
– znaczne zwiększenie wydajności całego gospodarstwa

John Deere FarmSight - na czym to polega?

Rolnictwo precyzyjne to nie tylko poprawa wydajności pracy gospodarstwa. Korzystając z John Deere Farmsight, zyskasz szczegółowe informacje agronomiczne, dzięki którym będziesz w stanie świadomie planować strategię działania i podejmować kolejne decyzje.

Maszyny, które zostały wyposażone w technologię bezprzewodową JDLink są zawsze online, co daje możliwość zdalnego sterowania nimi poprzez komputer, smartfon czy tablet. John Deere FarmSight umożliwia zdobywanie informacji na temat lokalizacji maszyn i ich układów sterowania oraz szczegółowych wskazań oprzyrządowania i wyświetlaczy.

Jeśli użytkownik systemu wyrazi zgodę, dealer może przeprowadzić działania diagnostyczne i optymalizacyjne, a ponadto stanowić wsparcie merytoryczne, koordynować park maszyn i wykonywać profesjonalne analizy agronomiczne.

Dlaczego warto wybrać John Deere FarmSight?

John Deere FarmSight łączy w sobie zaawansowaną technologię oraz dealerski pakiet serwisowy. Firma John Deere jest jedynym producentem sprzętu rolniczego, który opracował własny autorski system z zakresu rolnictwa precyzyjnego. Dzięki temu, system jest kompatybilny z maszynami John Deere, przez co działa sprawnie i bezproblemowo. To bardzo intuicyjne rozwiązanie, dzięki któremu zredukujesz liczbę dostawców poszczególnych usług do jednego.

Wybieraj spośród czterech pakietów serwisowych:

 1. Dostępność operacyjna
  Rozwiązania, które dzięki zdalnemu monitorowaniu oraz wsparciu serwisowemu, maksymalnie wydłużają czas pracy maszyn, bez żadnych przestojów.
 2. Wydajność
  Zwiększanie skuteczności i produktywności maszyn poprzez monitorowanie kluczowych wskaźników ich wydajności.
 3. Logistyka
  Rozwiązanie dedykowane gospodarstwom, w których wykorzystuje się dużą flotę. Polega na monitorowaniu wielu maszyn jednocześnie, przez co można zwiększać wydajność całego biznesu.
 4. Ekonomia agrarna
  Nasi wykwalifikowani pracownicy, na podstawie uzyskanych szczegółowych danych, udzielają specjalistycznych porad z zakresu podejmowania świadomych decyzji biznesowych, które realnie wpływają na rentowność i wyniki gospodarstwa.

AGRO Wanicki to autoryzowany partner marki John Deere na terenie województwa lubelskiego i mazowieckiego. Poszczególne pakiety i ich ceny mogą różnić się w zależności od punktu dealerskiego.

Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły oferty i umówić się na prezentację systemu John Deere Farmsight.

Masz jakieś pytanie?

Wyślij do nas wiadomość, a chętnie odpowiemy!

Naciśnij Ctrl i przewiń, by przybliżyć mapę
Przesuń mapę dwoma palcami

Kontakt z Działem Handlowym

Numer telefonu (+48) 603 670 839
YouTube
YouTube
Instagram