Aktualności

Fabryka kombajnów John Deere - wizyta przed zakupem, opinie, kontrole jakości

Zakup kombajnu zbożowego lub sieczkarni samojezdnej to inwestycja na lata, a rolnicy do decyzji przygotowują się nawet przez kilkanaście miesięcy. Pomóc może wizyta w fabryce, gdzie krok po kroku można zobaczyć, jak powstaje maszyna.

Spis treści

    1. Fabryka kombajnów John Deere – wizyta przed zakupem

    2. Fabryka kombajnów John Deere – opinie

    3. Fabryka kombajnów John Deere – kontrole jakości

 1. Fabryka kombajnów John Deere - wizyta przed zakupem

Inwestycja w maszynę typu kombajn zbożowy, z uwagi na cenę jest jedną z najtrudniejszych, a zarazem najbardzie przemyślanych decyzji. Poprzedają ją rozmowy z wielkoma producentami oraz zagłębienie się w informacje dotyczące zalet, wad, trwałości, komfortu, eksploatacji, wdrożonych innowacji, wydajności, oraz możliwości finansowania każdego z kombajnów. 

Wielomiesięczna analiza oparta jest najczęściej na opiniach innych użytkowników maszyn, pokazach i testach zarówno podczas branżowych targów jak i na własnym polu lub publikacjach w mediach rolniczych bądź wynikach badań niezależnych instytucji. Ciekawą alternatywą pomocną przy podjęciu decyzji jest wizyta najpierw u dealera, który rozwieje wszelkie wątpliwości, a także w fabryce, gdzie przed kupnem, z bliska można zobaczyć, jak krok po kroku powstaje kombajn czy sieczkarnia. Dlaczego warto skorzystać z takiej możliwości?

Warto dowiedzieć się, czy podzespoły do kombajnów i sieczkarni, jak: układy hydrauliczne, przekładnie, mechanizm omłotu, kabiny, silniki, rozdrabniacze, sita, przekładnie, zbiorniki ziarna są produkowane przez tego samego producenta, czy maszyna jest jedynie montowana z części i podzespołów w większości dostarczanych przez  zewnętrznych dostawców, których procedury utrzymania wysokiej jakości produkcji mogą się zdecydowanie różnić od finalnego producenta maszyny. To daje pewność co do jakości tych komponentów.

2. Fabryka kombajnów John Deere - opinie

Wyjazd do fabryki jest też okazją do spotkania się z osobami, które w tym samym czasie stoją przed podobną decyzją zakupową. – To było dla mnie ważne, gdyż mogłem podzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi, poznać inny punkt widzenia, a przy okazji zaczerpnąć wiedzy od bardziej doświadczonych osób, które już na przykład wcześniej dokonały zakupu – dodaje rolnik.

3. Fabryka kombajnów John Deere - kontrole jakości

Wizyta w fabryce pozwala też uzyskać informację, czy dana linia produkcyjna jest dedykowana pod jedną serię maszyn lub kraj. Dlaczego to tak istotne? Otóż praca nad różnymi modelami maszyn dedykowanych na rózne rynki na jednej linii montażowej będzie świadczyć o większej staranności i skupieniu pracowników przy konkretnym zadaniu, a co za tym idzie wyższej jakości maszyny.

Po ukończeniu prac, zanim maszyny trafią do klientów, powinny być szczegółowo sprawdzane. W przypadku John Deere testy trwają 45 min. na specjalnym torze przy fabryce. - Co więcej, maszyny są sprawdzane przy użyciu nowoczesnych technologii, np. zastosowanie specjalnego dodatku do płynu hydraulicznego i umieszczenie pojazdu w specjalnej komorze pozwala sprawdzić, czy nie występują nieszczelności w układzie – dodaje Mateusz Janicki z John Deere Polska.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:

Promocja - Więcej komfortu w lepszej cenie

Nowy kombajn John Deere W540